Kasulik info

Laen...

Kasulik info

MIS ON BAKTERITSIIDSED UV-C ULTRAVIOLETT KIIRED?
Ultraviolettkiired on elektromagnetilised lained, mis olenevalt lainepikusest toimivad erinevalt:
UV-A (315-400 nm) on päevitusomadustega lained;
UV-B (280-315 nm) on terapeutiliste omadustega lained;
UV-C (100–280 nm) on bakteritsiidsete omadustega lained;

KUIDAS BAKTERITSIIDSED UV-C- KIIRED TÖÖTAVAD?
UV-C-kiirtel (100–280 nm) on tugev bakteritsiidne toime. UV-C kiired saavutavad maksimaalse efektiivsuse lainepikkusel 265 nm. UV-C kiirguse bakteritsiidne toime hõlmab baktereid, viirusi, eoseid, seeni, hallitusseeni ja lestasid; see on peamiselt tingitud UV-C-kiirte hävitavast mõjust nende DNA-le, millega kahjustub mikroorganismide reproduktiivne süsteem ja takistub nende paljunemine.

KAS ULTRAVIOLETTKIIRGUS ON NÄHTAV?
Nende lampide kiirgus on 90 % lainepikkusel 253,7 nm inimsilmale nähtamatu ja just sellel lainepikkusel on tugev bakteritsiidne toime.
Ülejäänud 10% lambi kiirgusest on nähtav (ilmub tavaliselt sinaka valguse kujul).

KAS UV-C KIIRED ON LOODUSES OLEMAS?
Jah, UV-C-kiiri leidub looduses, kuna neid tekitab päike, kuid atmosfääris olev osoonikiht toimib maakerale kilbina, mis takistab UV-C kiirtel jõuda maapinnale.

MILLISED ON UV-C BAKTERIAALSETE LAMPIDE KASUTAMISE PEAMISED EELISED?
Bakterid, viirused, eosed, seened, hallitusseened ja lestad on UV-C-kiirte suhtes tundlikud ja neid saab nende abil kõrvaldada.
Mikroobid ei suuda omandada vastupidavust UV-C-kiirte suhtes, mis ilmneb ainult keemiliste desinfektsioonivahendite ja antibiootikumide kasutamisel.
UV-kiired on keskkonnasõbralikud. Tavaliste desinfitseerimisvahendite kasutamisel on keskkonna saastamine vältimatu. Need ohustavad ka aurude otsest sissehingamist või saastunud toiduainete allaneelamist pärast otsest kokkupuudet keemiliste desinfitseerimisvahenditega.
Kui keemiliste desinfektsioonivahendite kasutamine on vältimatu (toidu- / farmaatsia- / tervishoiutööstus jne), võib ultraviolettkiirte kasutamine desinfitseerimisprotsessis vähendada vajaminevat kogust, mis võimaldab märkimisväärset kulude kokkuhoidu ja on keskkonnale parem, säilitades samal ajal - ja, enamasti - desinfitseerimise kvaliteeti.
UV-C-kiirgusseadmeid saab paigaldada enamikesse keskkondadesse ja masinatesse ning neid saab programmeerida tagades ideaalseid hügieenitingimusi ööpäevaringselt. Seevastu keemilised desinfitseerimisvahendid on kõige tõhusamad kasutamise ajal.

LIGHTPROGRESS UV-C lampidega varustatud seadmed on madalate jooksvate kuludega ja hooldustöödest vajavad ainult pirnide vahetamist. UV süsteemid on võimsad ja väga vastupidavad.
Mikroobide hävitamine UV seadmete abil annab iseseivalt või koos teiste süsteemidega suurepäraseid tulemusi madala hinnaga.

KAS SEE DESINFITSEERIMISSÜSTEEM ON NII OHUTU KUI KA TÕHUS?
UV-C-kiired toimivad tõesti. UV-kiired on keskkonnasõbralikud.
Tavaliste desinfitseerimisvahendite kasutamisel on keskkonna saastamine vältimatu.

Mitu ülemaailmse ulatusega juhtivat organisatsiooni, näiteks WHO (Maailma Terviseorganisatsioon), EPA, CDC, ASHRAE ja paljud teised, soovitavad keskkonna, vee ja kliimaseadmete desinfitseerimiseks kasutada UV-C-kiirgust. LIGHT PROGRESS on IUVA (International Ultraviolet Association) liige. See on ülemaailmne organisatsioon, mis kogub ja annab kasutajatele juurdepääsu kogu saadaolevale teabele ning korraldab igal aastal erinevaid rahvusvahelisi kohtumisi. Pärast kogu selle teabe kogumist on IUVA avaldanud ka dokumendi, mis paneb aluse erinevate ultraviolettkiirguse kiirgussüsteemide ja rakenduste kavandamiseks.

KUIDAS TÖÖTAVAB ULTRAVIOLETTKIIRGUS?
UV-C kiirtel on tugev bakteritsiidne toime mis hävitab 99,9% baktereid, viiruseid, hallitus seente spoore ja lestasid mõne minutiga.
UV-C-kiired toimivad lõhustuvalt mikroobsete rakkude DNA-le, mille tagajärjel kahjustub mikroorganismide reproduktiivne süsteem ja takistub nende paljunemine.